پروژکتور سنتر فروش انواع ویدئو پروژکتور ، ویدیو پروژکتور ، پرده نمایش و لوازم جانبی

مرکز فروش ویدئو پروژکتور

فروش انواع ویدئو پروژکتور ،پرده نمایش و تجهیزات وابسته

دستگاه ویدئو پروژکتور Data/Video Proschor

دستگاه ویدئو پروژکتور به عنوان یکی از عناصر بسیار مهم در زمینه سمعی و بصری ، دستگاهی است که بطور همزمان به کامپیوتر ، ویدئو ، دوربین فیلمبرداری ، تلویزیون. دستگاههای نمایشی DVD , VCD ، بلندگو ، میکروفون و سایر سیستمهای صوتی و تصویری ارتباط یافته و تصاویر آنها را به صورت بزرگ بی دیواره یا پرده منعکس می‌سازد. دستگاه ویدئو پروژکتور عمدتا با شاخصها‌ی خاص شناخته می‌شود که هر یک از انها در نوع خود دارای اهیت ویژهای ‌است برای انتخاب یک دستگاه ویدئوپروژکتور می‌باید همواره به دنبال یافتن آیتمها‌یی باشیم که ذیلا ذکر شده است:
میزان درخشش (Brightness)
میزان درخشش که بر حسب (ANSI Lumen) بیان شده و در واقع هر چه بیشتر باشد دلیل بیشتر بودن میزان درخشش تصویر دستگاه است.
میزان دقت (Resolution)
میزان دقت که ضمن بیان دقت دستگاه نشان می‌دهد که دستگاه با چه نوع کامپیوترهایی و با چه دقتی قابل انطباق است. واحد دقت دستگاههای ویدئو پروژکتور همان واحد دقت دستگاههای کامپیوتری یعنی تعداد عنصر نوری (Pixel) قرار گرفته در سطح صحنه نمایش دستگاه است که به صورت بیان می‌شود:

VGA480x640 - SVGA600x800-XGA1024-SXGA1024x1280


معمولا دقت کامپیوتری که می‌باید به دستگاه ویدئو پروژکتور ارتباط یابد، می‌باید برابر با دقت آن و یا از آن کمتر باشد. در این حالت دقت شود که حالت نرمال دستگاه ویدئوپروژکتور با حالت فشرده آن (Compress) متفاوت بوده و همه دستگاهها ویدئو پروژکتور در حالت فشرده دارای میزان دقت بالاتری هستند.
ساختار دستگاه (Construction)
عبارت است از سیستم اصلی و قلب دستگاه که در واقع یک مبدل انرژی الکتریکی به نورانی است. در این مبدل سیگینالهای الکتریکی دریافت شده به سیگینالهای نوری در طیف طول موجهای مرئی و طبعا تصویری بدل شده و از طریق یک صحنه نمایشی قابل رویت می‌گردند. اندازه تصویر آن به دلیل وجود یک لنز در استانه دستگاه به تصویر بزرگتری به پرده نمایش تبدیل می‌شود. ساختار صحنه نمایش ذکر شده گونه‌ها‌ی متفاوتی دارد که نوع عمده و اصلا آن به شرح ذیل است:

سیستم (Digital Light Processing) که در آن از میلیونها آینه بسیار کوچک در بخش اصلی و صفحه نمایش دستگاه استفاده می‌شود. سیستم LCD) Liqud Crystal Display) که در آن شیوه معمول ساخت صفحات نمایش و در برخی از آنها از ترانزیستورهای نوع Thin Film استفاده شده است.
اندازه تصویر (Max.Image Si3e)
یکی از پارامترهای با اهمیت در این دستگاهها اندازه تصویر بدست آمده است که معمولا مانند سایر سیستمهای تصویری برحسب اندازه قطر صحنه نمایش و در بسیاری از موارد بصورت اینچ بیان می‌شود.
عمر لامپ: (Lamp Life)
عمر لامپ یکی از ویژگیهای مهم دستگاه است که بر حسب ساعت بیان می‌شود و البته می‌باید در نظر گرفت که به دلیل گران بودن بهای لامپ دستگاه می‌باید در عمر لامپ سیستم خریداری شده دقت نمود بعضا دیده شده که در خرید یک دستگاه به لحاظ گران بودن بهای لامپ و با عمر کم آن اشتباه بزرگی صورت گرفته است.
وزن دستگاه (Weight)
در دستگاههای ویدئو پروژکتور ، وزن دستگاه از پارامترهای مهم می‌باشد. چرا که هر چه وزن کمتر باشد نشان دهنده وجود تکنولوژی جدیدتری در ساخت کالای عرضه شده است در تحلات عمیق این دستگاه وزن آن از حدود 25 کیلوگرم در چند سال قبل به کمتر از 2 کیلوگرم در شرایط فعلی کاهش یافته است که خود بیانگر سیر تحولات سریع آن است.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی گوگل : ایران طراح