پروژکتور سنتر فروش انواع ویدئو پروژکتور ، ویدیو پروژکتور ، پرده نمایش و لوازم جانبی

مرکز فروش ویدئو پروژکتور

فروش انواع ویدئو پروژکتور ،پرده نمایش و تجهیزات وابسته

معرفی نسل جدید دیتا ویدئو پروژکتور

پرده نمايش ، ويدئو پروژكتور : اکنون ویدئو پروژکتورهای زیادی به بازار عرضه شده و در همه آن‌ها لامپ‌هایی که تصویر را می‌سازند حرف اول را می‌زند. اما معادلات در چند سال اخیر تغییر کرده و شرکت کاسیو دست به ارائه فناوری جدیدی در این عرصه زده است که لامپ‌ها را کنار می‌گذارد و به جای آن از لیزر و ال ای دی استفاده می‌کند.

با روشن شدن ویدیو پروژکتورهایی که با سیستم Laser & LED Hybrid کار می‌کنند، ابتدا لیزری آبی رنگ به سمت حلقه‌ای که با فسفر سبز رنگ پوشیده شده، پرتاب می‌شود.

پس از برخورد نور آبی لیزر با این حلقه، نور دوم وارد چرخه شده بدین معنا که علاوه بر نور آبی نور سبز هم خودنمایی می‌کند. اما برای اینکه بتوان تصویر را به نمایش درآورد، نیاز به تفنگدار سومی است که در این دستگاه نور قرمز رنگ LED، نقش سومین رنگ را ایفا می‌کند.

سپس این سه رنگ بوسیله انعکاس در آینه‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و به سمت قطعه الکترونیکی به نام DLP بازتاب داده می‌شوند. DLP یک چیپ الکترونیکی متشکل از هشت میلیون آینه است که این آینه‌ها با جا به جا شدن در چهار محور بالا، پایین، چپ و راست توسط ویدیوپروژکتور تصویری کوچکی از اطلاعات ارسالی مورد نظر ما را می‌سازند و در نهایت تصویر بوسیله عدسی‌های تعبیه شده در داخل دستگاه، روی پرده نمایش ظاهر می‌شود.

هرچه فضای مورد نیاز برای نمایش بزرگتر باشد، باید دستگاه از توانایی نوردهی بالاتری استفاده کند درحقیقت این روشنایی با واحد به نام انسی لومنز سنجیده می‌شود.

از نکات مهمی که خریدار باید هنگام خرید به آن توجه کند میزان انسی لومنز دستگاه است. نوری که هر انسی لومنز ایجاد می‌کند معادل نور یک شمع در اندازه متوسط است. طبیعتا هر اندازه دستگاه انسی لومنز بالاتری داشته باشد برای استفاده در مکان‌های بزرگتر مناسب‌ خواهد بود چرا که از روشنایی کافی به هنگام نمایش بهره می‌برد.

معمولا برای اتاق‌های کوچک و کلاسهای درس انسی لومنز 2000 تا 2500 ، برای سالنهای کنفرانس متوسط و اتاقهای بزرگ انسی لومنز 3000 تا 4500 و برای سالنهای نمایش بسیار بزرگ انسی لومنز بالای 6000 در نظر گرفته می‌شود.

سازندگان در مدلهای جدیدشان، اتصال به اینترنت بدون سیم جهت انتقال تصاویر از رایانه و یا تلفن همراه در عرض چند ثانیه را برای کاربر فراهم ساخته‌اند.

شاید بتوان یکی از ایرادهای این تکنولوژری جدید را میزان متوسط نوردهی دستگاه‌ها تا سقف 4500 انسی لومنز محسوب کرد. حداکثر سقف نوردهی گران‌ترین ویدیوپروژکتور شرکت کاسیو که از این سیستم استفاده می‌کند شاهدی بر این مدعاست.

علاوه بر این میزان وضوحی که تا به حال توسط این تکنولوژی به بازار فروش عرضه شده، نهایتا HD بوده که به نظر می‌رسد این ضعف با پیشرفت تکنولوژی تا سال‌ها آینده برطرف شود.

اما از نکات مثبتی که در نسل جدید ویدیو پروژکتورها می‌توان آن را پیدا کرد، از دست ندادن کیفیت رنگ‌ها و درخشندگی آن‌هاست چراکه در ویدیو پروژکتورهای لامپی، بعد از مدتی دستگاه کیفیت رنگ‌ها و درخشندگی خود را از دست می‌دهد، موضوعی که در فناوری لیزر و ال ای دی حل شده است.

بدین طریق علاوه بر بالا بردن کارایی دستگاه، لامپ‌های جیوه‌ای که برای سلامتی کاربر و محیط زیست خطرآفرین هستند و دمای دستگاه را بالا می‌برند، کنار گذاشته شده و دیگر نیازی به تعویض این لامپ‌ها که حاوی مواد مضری برای سلامت پوست و تنفس هستند نخواهد بود.

به طور کلی هر وسیله برقی میزانی از انرژی را به خود اختصاص می‌دهد. با توجه به کارکرد مداوم ویدئو پروژکتور برای زمانی بین سه تا چهار ساعت قطعا مصرف بهینه از موارد مهم به حساب می‌آید.

اما از دیگر مشکلات ویدیو پروژکتورهای لامپی میزان مصرف بالای انرژی آنهاست. با توجه به استفاده از لیزر و ال ای دی مصرف برق کاهش پیدا می‌کند.

طول عمر هر ویدیو پروژکتوری با توجه به سخت‌افزاری که در آن استفاده شده متفاوت است. استفاده از تکنولوژی لامپ کاربر را بعد از گذشت زمانی مجبور به تعویض لامپ‌های ویدیو پروژکتور می‌کند و هزینه‌ای را روی دست او می‌گذارد. اما تکنولوژری لیزر و ال ای دی تا حدودی این مشکل را برطرف کرده بطوریکه عمر دستگاه 10 برابر افزایش پیدا می‌کند و به 20000 ساعت خواهد رسید.

در اکثر مدلهایی که از تکنولوژی لامپ‌های جیوه‌ای استفاده می‌کند، دقایقی از وقت فقط صرف خاموش و روشن شدن دستگاه می‌شود. ولی در مدلهای لیزری تنها پنج الی هشت ثانیه از زمان صرف روشن یا خاموش کردن دستگاه خواهد شد که زمان بسیار کوتاه و مناسبی محسوب می‌شود.

به نظر می‌رسد که این تکنولوژی جدید می‌تواند برای سالن‌های کوچک و متوسط کنفرانس یک گزینه خوب باشد. اما متاسفانه نمی‌توان از این سیستم در سالن‌های بزرگ استفاده کرد و البته نباید این موضوع را هم از قلم انداخت که اگرچه تکنولوژی لیزر و ال ای دی نسبت به لامپ‌های جیوه‌ای برتری دارند، اما قیمت‌ آن‌ها کمی گران‌تر از نسل لامپی ویدیو پروژکتور‌ها است.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی گوگل : ایران طراح